درباره بالارنصب2018-05-27T07:44:32+04:30

شرکت بالارنصب رشت

درباره بالارنصب

شرکت بالارنصب رشت

شرکت بالارنصب رشت جهت ارائه خدمات پیمانکاری در پروژه های مهندسی عمران با تاکید بر موضوعات ابنیه ( ابنیه، سازه، ساختمان، محوطه سازی، ابنیه سنگین بتنی، ابنیه سنگین فلزی، ابنیه تخصصی صنعتی و …. )، راه ( راه، باند، راه آهن، پل، تونل و …. )، آب ( شبکه آبیاری زهکشی، سازه های هیدرولیکی و دریایی، بند انحرافی، سدهای مخزنی، شبکه های انتقال و توزیع آب، شبکه جمع آوری و انتقال آب و فاضلاب و …. )، تاسیسات و تجهیزات ( خطوط انتقال و شبکه آب و فاضلاب ، تاسیسات و تجهیزات پروژه های آب و فاضلاب و نفت و گاز، تاسیسات برقی و مکانیکی و هیدرومکانیکی، ایستگاه های پمپاژ و بالا آورنده و …. )، نفت و گاز ( تاسیسات و خطوط انتقال نفت و گاز، مخازن ذخیره نفتی، پالایشگاه های نفت و گاز و ….. ) در سال ۱۳۷۶ در استان گیلان تاسیس شده است. از آنجا که این شرکت توانسته است با پشتوانه تجارب قوی هسته مرکزی با پتانسیل مناسبی را جهت اهداف ساخت و ساز تشکیل دهد لذا امید آن می رود که در پرتو برنامه ریزیهای پویا و پرتوان نهادهای اجرایی و با عنایت به مدیریت واقع بینانه و دلسوزانه مدیران محترم بتواند افق روشن اما پرکار کشور عزیزمان را در سایه تلاشهای صادقانه متخصصین مجرب و امکانات خود محقق سازد.

  • اهداف

 اهم اهداف شرکت بالارنصب رشت که از اعتقادات متعالی سازمان برخاسته است عبارتند از :

رشد و تعالی و حضور شرکت در تمامی موضوعات و زمینه های کاری مرتبط

رقابت در بازارهای کاری و پیشی گرفتن از رقبای حرفه ای بر مبنای توانمندی و کیفیت

حضور در عرصه های بین المللی و ارائه خدمات فنی و مهندسی

جلب رضایت کارفرمایان در راستای ایجاد حضور مداوم در زمینه های فعالیت

توسعه کمی و کیفی منابع مورد نیاز در حوزه های نیروی انسانی، ماشین آلات، سخت افزار و نرم افزار

خودکفایی کشور و شرکت در زمینه های علمی و تکنولوژی و فن آوری

ایجاد اشتغال و سهیم بودن در توسعه اقتصاد مقاومتی کشور

در اولویت قرار دادن موضوعات مرتبط با  بهداشت شغلی و ایمنی کاری در سازمان

رعایت قوانین و مقررات ملی و بین المللی در حوزه سیستم های تعریف شده

استفاده بهینه از انرژی و منابع طبیعی، نیروی انسانی و ماشین آلات پروژه ها

ارائه آموزش های لازم در خصوص آگاهی افراد به موارد ایمنی شغلی و زیست محیطی و کیفیت

مشارکت کلیه پرسنل در بهبود مستمر سیستم های فوق

جلوگیری از وقوع آلودگی های زیست محیطی

افزایش رضایت کارفرمایان از طریق به پایان رساندن پروژه ها با کیفیت مطلوب

استفاده از دانش فنی روز در جهت تحقق کیفیت خدمات ارائه شده

انجام به موقع تعهدات و اتمام پروژه های محوله طبق برنامه زمانی تعیین شده

استراتژی

  • دیدگاه سیستمی

یکی از جوانب بسیار مهم استراتژی تشکیلاتی شرکت بالارنصب رشت پیاده سازی مدرنیزاسیون تشکیلاتی از طریق طراحی فرآیندهای گردش کار بر مبنای الگوریتم های منطقی و تعریف شده و نیز پیاده سازی مفاهیم ساخت یافته در فرآیند گردش کار به نحوی که بتواند ارتباطات بین بخش های مختلف شرکت و نیز ارتباطات بین بخشها با واحدهای متناظر خود در پروژه را از یک قواعد نظام یافته سیستمی برخوردار نماید، می باشد.

لذا در راستای تحقق این بخش از استراتژی، پروژه مهندسی مجدد سازمان به قصد بهینه و کارآمد سازی مسیرهای انجام کار و قراردادن آنان در یک گستره به هم پیوسته مفهومی به اجرا گذاشته و سعی گردیده تا با افزایش دانش و خلاقیت سازمانی زیر ساختهای مناسبی برای استفاده کارآمد و موثر از مفاهیم آیتم های اطلاعات مدیریت MIS و …. و دستیابی به سطوح مناسبی از مکانیزاسیون سیستمی فراهم شود.

  • استقرار سیستم مدیریت کیفیت

در استراتژی تشکیلاتی شرکت، به پیاده سازی نظام های کیفیت و نهادینه کردن مدیریت کیفیت، توجه ویژه معطوف گردیده و حرکت سازمان در جهت آماده سازی های مقدماتی برای اخذ گواهینامه های کیفیت بین المللی سازماندهی شده است.

  • راهبرد بکارگیری سیستم های مکانیزه و اتوماسیون

در استراتژی تشکیلاتی سازمان، بکارگیری سیستمهای مکانیزه به هم پیوسته از الزامات سازمانی تعریف شده است. کلیه افراد با قابلیت استفاده ابزاری از ظرفیتهای IT و با حداقل شرط برخورداری از گواهینامه ICDL انتخاب شده اند. کلیه فرآیندهای اجرایی باید سازگار با مکانیزمهای IT طراحی شوند و تبادلات درون تشکیلاتی و ارتباطات بین افراد شرکت و نیز ارتباط با کلیه کارگاه ها با استفاده از ظرفیت های IT تعریف شده اند. بر اساس اهداف مرحله ای تعریف شده، تشکیلات شرکت باید در آمیختگی کامل با پتانسیل های کاربری IT در سطوح پیشرفته ای از مدرنیزاسیون سازمانی قرار گیرد.

  • کارآمدسازی و پیاده سازی نظام جامع بهره وری

کارآمدسازی از طریق آموزش مستمر و افزایش قابلیت های تخصصی سازمان/بهینه سازی فرآیندهای انجام کار/آنالیز درست و دقیق کمی و کیفی کار / و …. مجموعه تمهیداتی از این قبیل در استراتژی تشکیلاتی شرکت به عنوان ارکان اصلی نظام جامع بهره وری تعریف شده است. لذا در چهارچوب اهداف مرحله ای تعریف شده، تشکیلات شرکت به سطوح مناسبی از بهره وری و کارآمد سازی دست پیدا کرده و انتظار می ورد مفاهیم کاربردی نظام جامع بهره وری به نحوی در رویه های انجام کار نهادینه شود که در کارگاه ها و پروژه ها بتواند تصویر مناسبی از کارآمدی و بهره وری در انجام وظایف محوله را به نمایش گذارد.

  • ارتقا مستمر دانش انباشته سازمانی

بدون شک دانش و تجربه انباشته و تدوین شده یکی از ارزشمندترین دارایی های هر شرکت مهندسی می باشد و لذا در استراتژی تشکیلاتی بالارنصب رشت دستیابی به رفتارهای سازمانی و رویه های انجام کار نهادینه شده به گونه ای که مدون سازی اسناد و مدارک را به درستی لحاظ کرده و مراحل مختلف اجرای کار بویژه در پروژه ها با درک منطقی این مفهوم مبتنی بر متدولوژی و روشهای استاندارد مهندسی- اجرایی انجام شده و با تدوین تجربیات هر مرحله امکان تبدیل آنها به دانش انباشته اجرایی و بکارگیری در مراحل آتی فراهم گردد.

از طرفی با برنامه ریزی برای ارتقا مستمر دانش سازمانی- حرفه ای و نیز دانش تخصصی افراد سازمان، حرکت نظام یافته ای برای ارتقا دانش انباشته سازمانی برنامه ریزی شده است.